Projekt

Hodnotenie

Za korektne fungujuci projekt (ide skompilovat, vyrobi korektny image ktory robi co ma), dostanete C. Ak spravíte viac ako potrebné minimum (viď možné vylepšenia v zadaní), dostanete B alebo A, podľa náročnosti.

Zadanie

Vytvorte "media player", ktorý po pripojení usb kľúča / disku začne prehrávať všetky MP3 súbory z neho.

Môžete vytvoriť image buď pre Raspbery-Pi (1 alebo 2) alebo "versatilepb" virtuálny stroj v QEMU (viď qemu inštrukcie a posledné cvičenia).

Odovzdávate skript / Makefile, ktorý automaticky vyrobí:

Môžete použiť/inšpirovať sa buď Makefile-om z cvičení alebo aj napríklad použiť priamo buildroot ktorý sme si ukazovali na poslendých cvičeniach (silne odporúčané).

Ak pojdete podľa buildroot návodu, jediné potrebné veci by mali byť zapnúť mdev (System configuration > /dev management (Dynamic using devtmpfs + mdev)) a vyrobiť (a dostať do image-u) správny mdev konfigurák a skript, čo mountne usb disk a pustí nejaký player (mpg123 ? :) na všetky mp3 súbory z neho (hint: find a xargs sú vaši priateľia hlavne s -print0 a -0 prepínačmi, ak chcete, aby dobre zvládli medzery v názvoch).

QEMU doplňujúce info

versatile_qemu_defconfig nemá zapnuté úplne všetko čo potrebujete:

Možné vylepšenia

Spôsob odovzdávania

Preferovaný spôsob odovzdávania je email (siska@ii.fmph.uniba.sk, do predmetu uveďte "Embedded Linux Projekt") s linkou na git repozitár. Akceptované sú tiež linka na tarball, prípadne tarball v prilohe (najmenej preferované).

Odovzdaný git / tarball by mal obsahovať:

Tarball by mal obsahovať jeden adresár so všetkým potrebným (t.j. keď ho rozbalím v aktuálnom adresári, tak vznikne jeden adresár a nie hromada súborov).

Vim logo FireFox logo CSS XHTML
Jozef Siska @ KAI FMFI UK YoYo @ KSP KAI (DAI) KSP