1-AIN-186: Princípy počítačov - systémové programovanie - práca s jednočipovým počítačom ATtiny88

Popis vývodov dosky s jednočipovým mikropočítačom ATtiny88:Podrobný manuál k obvodu: ATtiny88 complete datasheet (len pre zaujímavosť, keby to niekoho zaujímalo)

Návod na inštaláciu: robojax.com - návod - tiež iba pre referenciu, lebo podstatné veci z neho vyberáme sem:

1. Linka na Arduino IDE: arduino.cc (treba downloadnuť a nainštalovať ako prvé)

2. potom v File-Preferences nastaviť Additional Boards Manager URL na: https://raw.githubusercontent.com/MHEtLive/arduino-boards-index/master/package_mhetlive_index.json

3. a potom v Tools - Board - Boards manager zvoliť "contributed" (prispeli) a nainštalovať podporu pre dosku MH-ET Live...

4. pod Windows treba aj nainštalovať ovládač: Windows ovládač pre MH ET dosku (spustiť DPInst64), na Linuxe je ovládač automaticky, ale na Linuxe treba zasa nahradiť súbor ~/.arduino15/packages/mhetlive/tools/micronucleus/2.0a4 týmto: micronucleus a do súboru /etc/udev/rules.d/49-micronucleus.rules napísať:
SUBSYSTEMS=="usb", ATTRS{idVendor}=="16d0", ATTRS{idProduct}=="0753", MODE:="0666"
KERNEL=="ttyACM*", ATTRS{idVendor}=="16d0", ATTRS{idProduct}=="0753", MODE:="0666", ENV{ID_MM_DEVICE_IGNORE}="1"

5. Prevodník USB-Serial väčšinou rozpozná Windows automaticky (Linux vždy), ale ak nie, tak podľa toho, či máte CH340 (väčšina, skúste ako prvé) alebo CP210x (niektorí) si môžete downloadnuť a nainštalovať:

Ovládače CH340: usb_serial_ovladac.zip (pochádzajú odtiaľto: download-drivers.net - pravy klik na CH341SER.INF a vybrat Install/Instalovat)

Ovládače 210x: silicon labs

6. Všetci si, prosím, pozrite video tutorialy: videa attiny88

všetky videá v jednom: cele video attiny88

P.S. ak prestane fungovať nahrávanie do dosky a stále svieti zelená LED, tak pravdepodobne treba znovu nahrať bootloader, robí sa to takto: How to Program Micronucleus Bootloader on ATTiny85 and Digispark, ale radšej to doneste mne.