Line 1: Line 1:
 
=Úvod=
 
=Úvod=
  
Vitajte na stránkach Katedry aplikovanej informatiky, [http://www.fmph.uniba.sk/ Fakulty matematiky, fyziky a informatiky], [http://www.uniba.sk/ Univerzity Komenského v Bratislave], jednej z troch informatických katedier (zvyšné dve sú [http://www.dcs.fmph.uniba.sk/ Katedra informatiky] a [http://www.edi.fmph.uniba.sk/ Katedra základov a vyučovania informatiky]). Zabezpečujeme [[Education|študijné programy]] v Aplikovanej informatike na [[Bachelor seminar|bakalárskej]] i magisterskej úrovni, a medzinárodný interdisciplinárny magisterský program Kognitívna veda. [[Research|Výskumné aktivity]] zameriavame na oblasti [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AguOJecPQwoSdDdEdGJrem5OQVVTNnJZS3VHckJMamc#gid=0 počítačovej grafiky] a videnia, umelej inteligencie a kognitívnej vedy, a deklaratívneho programovania.
+
Vitajte na stránkach Katedry aplikovanej informatiky, [http://www.fmph.uniba.sk/ Fakulty matematiky, fyziky a informatiky], [http://www.uniba.sk/ Univerzity Komenského v Bratislave], jednej z troch informatických katedier (zvyšné dve sú [http://www.dcs.fmph.uniba.sk/ Katedra informatiky] a [http://www.edi.fmph.uniba.sk/ Katedra základov a vyučovania informatiky]). Zabezpečujeme [[Education|študijné programy]] v Aplikovanej informatike na bakalárskej i magisterskej úrovni, a medzinárodný interdisciplinárny magisterský program Kognitívna veda. [[Research|Výskumné aktivity]] zameriavame na oblasti [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AguOJecPQwoSdDdEdGJrem5OQVVTNnJZS3VHckJMamc#gid=0 počítačovej grafiky] a videnia, umelej inteligencie a kognitívnej vedy, a deklaratívneho programovania.
  
 
==Dlhodobé oznamy==   
 
==Dlhodobé oznamy==   

Revision as of 18:56, 19 February 2015

Úvod

Vitajte na stránkach Katedry aplikovanej informatiky, Fakulty matematiky, fyziky a informatiky, Univerzity Komenského v Bratislave, jednej z troch informatických katedier (zvyšné dve sú Katedra informatiky a Katedra základov a vyučovania informatiky). Zabezpečujeme študijné programy v Aplikovanej informatike na bakalárskej i magisterskej úrovni, a medzinárodný interdisciplinárny magisterský program Kognitívna veda. Výskumné aktivity zameriavame na oblasti počítačovej grafiky a videnia, umelej inteligencie a kognitívnej vedy, a deklaratívneho programovania.

Dlhodobé oznamy

Najnovšie oznamy

Viac informácii o katedre...

Sibenk Atrium
High-quality rendering (Sibenk Atrium), z projektov výskumnej skupiny Počítačovej grafiky a videnia
pracovná skupina CNC
Výskumná skupina Cognition and Neural Computation (CNC)
Hand-writing tutoring system
Výukový systém písania rukou pre prvákov, z výskumu skupiny rozpoznávania reči a písma.
Robolution summer school
Z letnej školy robotiky Robolution 2008