(2 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 1: Line 1:
= Frameworky pre webové aplikácie =
+
= Frameworky pre webovské aplikácie =
  
 
<small>(Zadanie bakalárskej práce, [[Topics for Bachelor Theses|naspäť na zoznam bakalárskych prác]])</small>
 
<small>(Zadanie bakalárskej práce, [[Topics for Bachelor Theses|naspäť na zoznam bakalárskych prác]])</small>
Line 5: Line 5:
 
[[Jan Kluka|Ján Kľuka]]
 
[[Jan Kluka|Ján Kľuka]]
  
''Existuje mnoho frameworkov pre rýchly vývoj webových aplikácií: ''ASP.NET'' pre .NET jazyky (VisualBasic.NET, C#); ''Ruby on Rails'' pre Ruby; ''Django'', ''Pylons'' a iné pre jazyk Python; ''Prado'', ''Yii'', ''PHP on TRAX'', ''symfony'' a iné pre PHP. Cieľom tejto prehľadovej práce by bolo porovnanie hlbšie porovnanie architektúry a vlastností niekoľkých frameworkov pre vybraný jazyk (Python alebo PHP), prípadne porovnanie frameworkov pre rôzne jazyky. Súčasťou by bola implementácia malej aplikácie v jednotlivých frameworkoch.''
+
Téma je už '''obsadená'''.
  
'''Požiadavky:''' znalosť/ochota naučiť sa architektúru Model-View-Controler, PHP5 (nový objektový model) alebo (ideálne aj) niektorý z jazykov Python alebo Ruby.
+
Existuje mnoho frameworkov pre rýchly vývoj webovských aplikácií: ''ASP.NET'' pre .NET jazyky (VisualBasic.NET, C#); ''Ruby on Rails'' pre Ruby; ''Django'', ''Pylons'' a iné pre jazyk Python; ''Prado'', ''Yii'', ''PHP on TRAX'', ''symfony'' a iné pre PHP.
  
'''Študent:''' Lukáš Votýpka (predbežne)
+
Cieľom práce na túto tému by bola buď
 +
* implementácia zložitejšej webovskej aplikácie v jednom z frameworkov, alebo
 +
* hlbšie porovnanie architektúry a vlastností niekoľkých frameworkov pre vybraný jazyk (Python alebo PHP), prípadne porovnanie frameworkov pre rôzne jazyky; v tomto prípade by súčasťou práce bola implementácia malej aplikácie vo všetkých porovnávaných frameworkoch.
 +
 
 +
'''Požiadavky:''' znalosť/ochota naučiť sa architektúru Model-View-Controler, skúsenosti s objektovoorientovaným programovaním, PHP5 (nový objektový model) alebo (ideálne aj) niektorý z jazykov Python alebo Ruby.
  
 
'''Odkazy:'''
 
'''Odkazy:'''
 
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_application_frameworks Zoznam a povrchné porovnanie frameworkov na Wikipedii]
 
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_application_frameworks Zoznam a povrchné porovnanie frameworkov na Wikipedii]

Latest revision as of 08:50, 24 October 2011

Frameworky pre webovské aplikácie

(Zadanie bakalárskej práce, naspäť na zoznam bakalárskych prác)

Ján Kľuka

Téma je už obsadená.

Existuje mnoho frameworkov pre rýchly vývoj webovských aplikácií: ASP.NET pre .NET jazyky (VisualBasic.NET, C#); Ruby on Rails pre Ruby; Django, Pylons a iné pre jazyk Python; Prado, Yii, PHP on TRAX, symfony a iné pre PHP.

Cieľom práce na túto tému by bola buď

  • implementácia zložitejšej webovskej aplikácie v jednom z frameworkov, alebo
  • hlbšie porovnanie architektúry a vlastností niekoľkých frameworkov pre vybraný jazyk (Python alebo PHP), prípadne porovnanie frameworkov pre rôzne jazyky; v tomto prípade by súčasťou práce bola implementácia malej aplikácie vo všetkých porovnávaných frameworkoch.

Požiadavky: znalosť/ochota naučiť sa architektúru Model-View-Controler, skúsenosti s objektovoorientovaným programovaním, PHP5 (nový objektový model) alebo (ideálne aj) niektorý z jazykov Python alebo Ruby.

Odkazy: