Mobile on wall

From Digitálne technológie výroby
Jump to: navigation, search

O čo ide?

Jednoduchý jednodielny držiak na smartfón, ktorý sa ma prilepiť na stenu.


Motivácia a ciele návrhu

V práci potrebujeme na stenu umiestniť viacero mobilných telefónov. Na ebay-i som našiel množstvo držiakov, no napadlo mi vytvoriť niečo jedinečné. Ceny väčšiny držiakov sa pohybovali okolo 7-8e. Ideálnym výsledkom by bolo, spraviť náš custom držiak lacnejší. S ohľadom na túto požiadavku je dizajnovaný náš držiak.


Využité technológie

V priebehu kurzu sa mi osvedčil nástroj openScad, nakoľko som z programátorskeho prostredia, prišiel mi intuitívnejšie ovládateľný ako ostatné editory, ktoré sa ovládali prostredníctvom GUI.


Implementácia

Najčastejšie používané funkcie openScad-u boli rotate, translate, difference. Nakoľko požadované objekty sme vytvárali orezávaním základných objektov ponúkaných openScad-om. Z objektov sme využívali cube a cylinder, takisto sme vytvorili jeden polyhedron.


Parametrizácia

Tvar spodnej časti držiaka sa dá ľahko meniť zmenou parametrov round_out a round_in. Pri hodnotách okolo 6 je spodná časť hranatá, obsahuje 3 plochy. Pri hodnotách okolo 60 je spodná časť oblá. Ďalej sú parametrizované celkové rozmery držiaka prostedníctvom funckie scale aplikovanej na celý objekt.


Výsledný produkt

Holder1.png

Holder2.png

Holder3.png

Holder4.png


Zdrojový kód

.stl a .scad súbory https://drive.google.com/drive/folders/0B3vlw1gC_rA2QVV1WndOVWVHY2s?usp=sharing

https://goo.gl/photos/maCrEM8r7LJXhPLG7